Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
355
402741

Italo Valenti

(Italia, 1912-1995)
Lähtöhinta
30 000 - 50 000 SEK
2 850 - 4 740 EUR
3 260 - 5 430 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Italo Valenti
(Italia, 1912-1995)

"Il fiore rosso: La fleur rouge"

Signed Valenti. Also signed I Valenti dated 1973 on verso. Collage laid down on paper panel 120 x 89.5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Alkuperä - Provenienssi

Private collection.

Kirjallisuus

Carlo Carena/Stefano Pult, "Italo Valenti: Catalogo ragionato dei Collage", Milano, 1998, page 471, Nr. C608 (Inv. C73.27/R73).

Muut tiedot

Även signerad och daterad 1973 a tergo.