381
362517

Knut Rumohr

(Norja, 1916-2002)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 050 - 3 490 EUR
3 190 - 3 650 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Knut Rumohr
(Norja, 1916-2002)

"Bre"

Signed Knut Ruhmor and dated -75. Canvas 67 x 86 cm.

Obetydligt slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Gummessons Konstgalleri, Stockholm.
The Marabou collection, Sundbyberg/Upplands-Väsby (aqcuired from the above in 1976).
Kraft Foods Sverige AB, Upplands-Väsby.

Näyttelyt

Gummessons Konstgalleri, Stockholm, "Knut Rumohr", 25 September - 13 October 1976, cat No. 4.

Muut tiedot

Purchase receipt included.