412027

56. MARTIN OLSEN, fåtölj, sannolikt för Vik & Blindheim, Norge 1950-tal.

Mahognybetsade, rundsvarvade ben och armlän, svängd rygg och sits klädd i gammelrosa plysch.

Ett ben något löst, sprucket i blindträet, smärre slitage.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Inköpt på 1950-talet.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK/1 789 - 2 386 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
160 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Lisätietoja

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Camilla Behrer

Tukholma

Camilla Behrer
Asiantuntija – modernit huonekalut, design, 1900-luvun hopea ja taidekäsityö

+46 8-614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Rekisteröidy