Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1332
352827

A painted pottery figure of a court attendant, Han Dynasty (206 BC-220 AD).

Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 320 - 3 800 EUR
3 800 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Cecilia Nordström
Tukholma
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Height 76 cm.

Wear, chips.

Alkuperä - Provenienssi

Oxford Thermoluminescence Analysis Report, Sample no 766g49, signed by Doreen Stoneham, 21 April 1995.