Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
391
418011

Okänd konstnär 1700/1800-tal

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
4 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1700/1800-tal

Fullfigure portrait of king Karl XII of Sweden (1682-1718)

Gouache and watercolour 20 x 13 cm.

Alkuperä - Provenienssi

According to note on verso: a gift from King Oscar II to one of his valets.

Muut tiedot

After the composition of David von Krafft.