504
394463

A late Gustavian stool by J. Hammarström.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Skuren dekor av fleuroner samt kannelerade ben. Signerad IHS.

Alkuperä - Provenienssi

Bengt Johansson Collection nr 154. Esbjörn Kronberg Collection.