Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
51
393138

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Vasarahinta
85 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

"Djurstudier" (Wildlife studies)

Signed Bruno Liljefors and dated 1884. Indian ink on paper 38 x 25 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Private collection.

Näyttelyt

Riksförbundet för bildande konst, exhibition 113, "Mästarskisser från Konstnärsförbundets Ateljéer. Oljor, akvareller, teckningar", Stockholm, 1953.

Muut tiedot

.