51
393138

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Vasarahinta
85 000 SEK
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

"Djurstudier" (Wildlife studies)

Signed Bruno Liljefors and dated 1884. Indian ink on paper 38 x 25 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Private collection.

Näyttelyt

Riksförbundet för bildande konst, exhibition 113, "Mästarskisser från Konstnärsförbundets Ateljéer. Oljor, akvareller, teckningar", Stockholm, 1953.

Muut tiedot

.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

228. Lovisa Ringborg, 'The Green Room II', 2010.
Lähtöhinta
40 000 - 60 000 SEK
Tarjoushistoria
Tarjous päättyi
Reilu varoitus
30 000

tarjouksesi
Reilu varoitus
28 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
30 000 SEK