661
398035

Book. Hjelm P. J., Berättelse... (The history of the Swedish porphyry factory), C. F. Marquard, Stockholm 1802.

Lähtöhinta
1 000 - 1 500 SEK
88 - 132 EUR
92 - 138 USD
Vasarahinta
3 500 SEK

Utgifven efter höglofl. porphyrverks directionens befallning. 84 s. Halvband med marmorerad pärm och förgyllt pärmexlibris, omkring år 1900.

Slitage, fläckar.

Alkuperä - Provenienssi

Esbjörn Kronberg Collection.