441
439165

An Axel-Einar Hjorth Swedish Grace bar cabinet 'Caesar', antique patinated birch, Nordiska Kompaniet.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Height 160 cm, width 100 cm, depth 51,5 cm.

Some minor wear.

Täydennyslista

Smärre skador / minor damages.

Alkuperä - Provenienssi

Malmö Strumpfabrik.

Muut tiedot

Skåpet och följande tre poster beställdes till Styrelserummet på Malmö Strumpfabrik, i NKs arkiv upptaget som beställningsvara av Curt Levin.