295
468923

Eikoh Hosoe

(Japani, Syntymävuosi 1933)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Eikoh Hosoe
(Japani, Syntymävuosi 1933)

"Killed by Roses"

Signed Yukio Mishima and Eikoh Hosoe. Images by Eikoh Hosoe. Yukio Mishima, model and author of preface. Numbered 1118/1500. First edition, printed in Tokyo, 1963. Book, 42 x 28 cm.

Pärmarna med ytsmuts och visst slitage.
Plastomslag/skyddsomslag med slitage och skador.
Bokens sidor i mycket fint skick.
Blyertsanteckning på ena vita inlagan.