118A
479219

Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

ANDERS ZORN, Etsning, 1897, signerad med blyerts.

"August Saint Gaudens II". 13,8 x 20 cm, bladstorlek 24,7 x 31,2 cm (Van Gelder Zonen).

Svagt gulnad.

Kirjallisuus

.