1224
447231

MATTA, semiantik Keshan, 203,5 x 135,5 cm.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vinröd botten med polykroma kolonner, blomvaser, hörnornament, blomformationer och medaljong med landskapsscen och blommor. Mörkblå huvudbård med blomskålar, ranka och reserver med byggnader i landskap.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar och lagningar, fällningar, smärre malskador. Långsidorna med smärre trampveck, en kortsida saknar några knutrader.