403
424104

A pair of Swedish circa 1800 alder root tables.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Vasarahinta
17 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Length 29,5, width 29, height 67,5 cm.

Slitage, sprickor.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt handskriven etikett undertill urspungligen tillhörande släkten Gyllenborg.