Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
57
438560

Jenny Nyström

(Ruotsi, 1854-1946)
Lähtöhinta
400 000 - 500 000 SEK
38 000 - 47 400 EUR
43 400 - 54 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Jenny Nyström
(Ruotsi, 1854-1946)

Det röda parasollet (The Red Parasol)

Signed Jenny Nyström and dated 1917. Canvas 136 x 90.5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Private collection.

Kirjallisuus

Stig Lindholm, "Jenny Nyströms samlade verk. Med penseln som trollspö. Del I - Årssignerad konst, böcker, kalendrar och tidningar", 2004, catalogued p. 22 ("Porträtt. Dagmar Assarsson. Knäbild") and illustrated in colour p. 37 (No. 60).

Muut tiedot

.