597
454692

ÖLGÅS. Norge. Daterad 1845.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Erik Ingare
Tukholma
Erik Ingare
Arvioija
+46 (0) 766 64 67 24
ÖLGÅS. Norge. Daterad 1845.

Snidat trä. Polykromt bemålad. Kanten med dryckesvers. Hänklar i form av stiliserade hästhuvuden. Längd 35, höjd 18,5 cm.

Smärre slitage och maskhål.

Alkuperä - Provenienssi

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.