Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
209
520221

Georges Braque, (Efter)

(Ranska, 1882-1963)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Vasarahinta
26 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Georges Braque, (Efter)
(Ranska, 1882-1963)

Les oiseaux bleus, from: Verve Vol 8, No 31-32

Lithograph in coulors, 1955, after Georges Braque, signed in pencil and numbered 25/75, printed by Mourlot, Paris. I. 30,3 x 23,7 cm. S. 35,4 x 25,8 cm.

Pale time and mat staining.

Alkuperä - Provenienssi

The Collection of Bo and Margaretha Lindh, Stockholm.

Kirjallisuus

Not in Vallier.