25
518545

Ragnar Sandberg

(Ruotsi, 1902-1972)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Ragnar Sandberg
(Ruotsi, 1902-1972)

Bird hunting

Signed R.S. Canvas glued down on panel 26 x 46 cm.

Knappnålshål i hörnen, troligen gjord av konstnären själv. Krackelryr och mindre färgbortfall, främst längs kanterna.
Obetydlig ytsmuts.

Alkuperä - Provenienssi

The artists family.
Subsequently by inheritance.

Muut tiedot

Certified on label on verso by the artists wife, Birgit Broms.