Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
259
508244

Fernand Léger

(Ranska, 1881-1955)
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
9 690 - 12 100 EUR
11 100 - 13 900 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Fernand Léger
(Ranska, 1881-1955)

"Le Vase"

Lithograph in colours, 1927, on Arches paper, signed in pencil and numbered 78/100, printed by Pitault, Paris, published by Galerie Simon, Paris. I. 53,3 x 42,8 cm. S. 74 x 55,5 cm.

Colours faded.

Kirjallisuus

Saphire 12.

Muut tiedot

Légers first Colour lithograph.