73
518436

Stellan Mörner

(Ruotsi, 1896-1979)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Stellan Mörner
(Ruotsi, 1896-1979)

"Under inflytande av en kvinnas röst" ("Under the influence of a woman's voice")

Signed Mörner and dated 1935. Canvas 65 x 96 cm.

Krackelyr över hela ytan.
Smärre slitage längs kanterna.
Ytsmuts.

Kirjallisuus

Viveca Bosson (editor), "Halmstadgruppen 50 år", 1978, illustrated p. 77.