257
511237

Hans Gedda

(Ruotsi, Syntymävuosi 1942)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 550 - 4 440 EUR
3 740 - 4 680 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Hans Gedda
(Ruotsi, Syntymävuosi 1942)

"Nelson Mandela", 1990

Signed Hans Gedda and dated -92. Three photographs. Vintage. Gelatin silver print, image 18.5 x 17 cm each. Framed together. Size including frame 59 x 48.5 cm.

Ej examinerad ur ram. Ramslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Gift to the person who contracted Gedda for the Mandela photoshoot in 1990.

Kirjallisuus

Nelson Mandela, "Conversations with myself", 2011, image on the left illustrated on cover.