1671
519038

A late Gustavian circa 1800 mantel clock by A Lundstedt, master 1786.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
958 - 1 440 EUR
1 080 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Height 44, length 26,5 cm. Key included.

Slitage, marmor med fläckar. Avainet sisältyvät.

Alkuperä - Provenienssi

Bagarmästare och grosshandlare Carl Åberg (1826-1913), Uppsala.