451539

804. PEHR HILLESTRÖM, "En piga höser såppa utur en kiettel - i en skål".

Signerad Hilleström. Sannolikt utförd på 1770-talet. Uppfodrad duk 55,5 x 45,5 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Lähtöhinta
200 000 - 250 000 SEK/22 051 - 27 563 EUR
Vasarahinta
160 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Kirjallisuus

Gerda Cederblom, "Pehr Hilleström som kulturskildrare", I, 1927. Listed in the artists own register, catalogue no 248, "En piga höser såppa utur en kiettel - i en skål".

Lisätietoja

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Lisa Gartz

Tukholma

Lisa Gartz
Asiantuntija – kuvanveisto ja vanha taide

+46 (0)8 614 08 59
lisa.gartz@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili