531162

807. PEHR HILLESTRÖM, "En Qvinna slagtar höns".

Utförd omkring 1775. Uppfodrad duk 56 x 44 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i fru Marianne Alexanderssons samling, Stockholm.

Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK/6 615 - 8 820 EUR
Lopullinen hinta (sis. ostoprovision)
Ei myyty

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "Gustavianskt skildrat av Pehr Hilleström", 28 mars - 28 april, 1929, kat nr 60.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Johan Jinnerot

Tukholma

Johan Jinnerot
Asiantuntija – vanha taide

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili