Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
834
521994

Evaristo Baschenis

(Italia, 1617-1677)
Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK
28 500 - 38 000 EUR
32 600 - 43 400 USD
Vasarahinta
250 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
Evaristo Baschenis
(Italia, 1617-1677)

Still life with musical instruments

Signed Evaristo Baschenis, Bergamo. Relined canvas 52 x 68 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Rapps Konsthandel, Stockholm.

Näyttelyt

Rapps Konsthandel, Stockholm, "Stilleben från 1600-talet", 1953, cat no 1, ill.

Muut tiedot

There is another version in the Pinacoteca di Brera in Milan, Italy.

Bukowskis are grateful to Fred G. Meijer of the Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, The Hague, for supporting the attribution to Evaristo Baschenis, based on photographs.