34
574377

Olof Ågren

(Ruotsi, 1874-1962)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 110 - 3 550 EUR
3 240 - 3 700 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Olof Ågren
(Ruotsi, 1874-1962)

Motif from south of Riddarfjärden

Signed OÅ and dated -15. Canvas 43.5 x 77.5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Accounts clerk Ivar Tynning, Kalmar.

Näyttelyt

Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, "Olof Ågren", 1974, cat no 24 (under the title "Riddarfjärden").
Jämtlands läns museum, Östersund, "Olof Ågren", 1974.

Kirjallisuus

Folke Holmér, "Stockholm sett av 1900-talets målare", SAK 1962, jämför avbildad variant av motivet utförd 1916 sid 172.