335
564844

Peter Johansson & Barbro Westling

(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)
Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)

"Smålänningar är snåla"

Signed Peter Johansson and Barbro Westling and numbered 7/11 on verso. Executed in 2007. Wooden box, glass, 100 SEK bill and stamp. Height 22, width 45 and depth 22 cm.

Obetydligt slitage.
Stämpel och sedel ligger löst inuti lådan.
Lådan går att öppna från baksidan.

Alkuperä - Provenienssi

Acquired directly from the artists by the current owner.

Näyttelyt

Växjö Konsthall, "Smålänningar är snåla", 12 April - 3 June 2007.

Kirjallisuus

Peter Johansson and Barbro Westling, "Peter Johansson/Barbro Westling; Texter och dokumentation från ett urval konstprojekt 2004-2008", 2008, compare p. 56-61.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

31. Erling Viksjø, a coffee table, A/S Conglo, Norway, 1960s-1970s.
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
Tarjoushistoria
28 000

tarjouksesi
26 000

tarjouksesi
24 000

tarjouksesi
22 000

tarjouksesi
20 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
28 000 SEK