Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
335
564844

Peter Johansson & Barbro Westling

(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)
Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)

"Smålänningar är snåla"

Signed Peter Johansson and Barbro Westling and numbered 7/11 on verso. Executed in 2007. Wooden box, glass, 100 SEK bill and stamp. Height 22, width 45 and depth 22 cm.

Obetydligt slitage.
Stämpel och sedel ligger löst inuti lådan.
Lådan går att öppna från baksidan.

Alkuperä - Provenienssi

Acquired directly from the artists by the current owner.

Näyttelyt

Växjö Konsthall, "Smålänningar är snåla", 12 April - 3 June 2007.

Kirjallisuus

Peter Johansson and Barbro Westling, "Peter Johansson/Barbro Westling; Texter och dokumentation från ett urval konstprojekt 2004-2008", 2008, compare p. 56-61.