233
541386

A 'sang de boef' glazed Meiping vase, Qing dynasty, 1700-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Vasarahinta
30 000 SEK

Height 15,7 cm.

Crazings.

Alkuperä - Provenienssi

The Collection of family Ahlgren , (Swedish candy factory).