684
566762

Carl Johansson

(Ruotsi, 1863-1944)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Carl Johansson
(Ruotsi, 1863-1944)

Harvest landscape

Signed Carl Johansson and dated -85. Canvas laid down on panel 28.5 x 38.5 cm.

Krackelyr, slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Earlier in the collections of artist Gottfrid Kallstenius.