1012
594505

Auguste Emile Pinchart

(Ranska, 1842-1920)
Auguste emile pinchart, "andakt" (devotion).

"Andakt" (Devotion)

Signed Pinchart. Canvas 92 x 73 cm.

Slitage längs ramkant. Krackelyr.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

30 000 - 40 000 SEK

Vasarahinta:
Ei myyty
Alkuperä - Provenienssi

Rapps Konsthandel, Stockholm.
Private collection.

Lisätietoja ja kuntoraportit
Cecilia Berggren
Tukholma
Cecilia Berggren
Asiantuntija – klassinen taide 1800- ja 1900-luku
+46 (0)739 96 74 02