1133
582587

Johan Fredrik Martin

(Ruotsi, 1755-1816)
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Johan Fredrik Martin
(Ruotsi, 1755-1816)

"Gripsholms Slott"

Akvarellerad konturetsning. Signerad J.F Martin del. Bladstorlek 36,7 x 52,8 cm.

Kirjallisuus

Hans Frölich, "Bröderna Elias och Johan Fredrik Martins gravyrer", 1939, cat no 177, p 229.