1142
666259

Martin Rudolf Heland, väitetty

(Ruotsi, 1765-1814)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
(Ruotsi, 1765-1814)

”Inträngandet i den förtrollade skogen” , Karusell på Drottningholm 1785

Akvarellerad konturetsning 30,5 x 36,5 cm. Samtida snidad ram.