Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
1153
646446

Anders Gustaf Andersson

(Ruotsi, 1780-1833)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Anders Gustaf Andersson
(Ruotsi, 1780-1833)

A pair of miniatures. Signed G Andersson pinxit and dated 1825. Gouache 9,5 x 7,5 cm. Period frames.

Miniatyrer, ett par. Signerade G Andersson pinxit och daterade 1825. Gouache på ben, vardera 9,5 x 7,5 cm. Samtida ramar i svärtat trä och förgylld brons.