Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
1205
600852

BRICKBORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny. Detaljer av mässing. Lös bricka av svartmålad plåt med värdshusscen. Längd 79, bredd 62, höjd 77 cm.

Lagningar, sprickor. Bricka gammal men troligen ej ursprunglig.