1257
662674

A pair of Swedish Rococo 18th century two-light girandole mirrors.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 830 EUR
3 250 - 4 330 USD
Vasarahinta
55 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Height 50 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Björnsnäs herrgård, Östergötland.

Kirjallisuus

Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början, Stockholm 1923, Östergötland, Björnsnäs herrgård, katalognumret avbildat i matsalen sid. 27.