A pair of Gustavian late 18th century two-light candelabra.
Height 43 cm.
Some brass chains missing.
Alkuperä - Provenienssi
Björnsnäs herrgård, Östergötland.
Kirjallisuus
Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början, Stockholm 1923, Östergötland, Björnsnäs herrgård, katalognumret avbildat i salongen sid. 25.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui