Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
153
699831

Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
250 000 - 300 000 SEK
24 400 - 29 200 EUR
28 300 - 34 000 USD
Vasarahinta
300 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

"Carmen"

Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 72/200. I. 100,5 x 65,4 cm. S. 101 x 66,5 cm.

Få mjuka hanteringsveck. Märken längs bladets övre kant efter ram.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Bengtsson, Stockholm (Kapten Bengtsson).

Kirjallisuus

Mourlot CS 39.