Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
169
715611

Henri Matisse

(Ranska, 1869-1954)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 810 - 7 750 EUR
6 650 - 8 870 USD
Vasarahinta
75 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Henri Matisse
(Ranska, 1869-1954)

"Les trois modéles"

Lithograph, 1928, on Japan paper, signed in pencil and numbered 42/50. I. 44 x 74,5 cm. S. 54,8 x 85 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Bengtsson, Stockholm (Kapten Bengtsson).

Kirjallisuus

Duthuit 495.