52
697607

Kurt Østervig

(Tanska, 1912-1986)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Kurt Østervig
(Tanska, 1912-1986)

a walnut sideboard, Brande Møbelfabrik, Denmark 1950's.

Maker's mark, length 180 cm, depth 45 cm, height 128 cm.

Täydennyslista

Walnut, not palisander

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought in 1956.