1020
721343

Johan Philip Korn, väitetty

(Ruotsi, 1728-1796)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 390 - 1 670 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta

Milloin esineeni toimitetaan?

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Johan Philip Korn, väitetty
(Ruotsi, 1728-1796)

Landscape with figures near a lake

Relined canvas, oval 38 x 48.5 cm. Period gustavian frame.

Uppfodrad duk, krackelerad, retuscher.

Alkuperä - Provenienssi

Bought at Valdemar Sjöbergs Konst- och Antikhandel, Stockholm, Sweden, October 1942.
Earlier in the Mr Carl Ulrik Palms (1864-1954) collection.