690721

1052. PEHR HILLESTRÖM, Högläsning i ljusets sken.

Enligt uppgift signerad Hilleström och daterad f.1805. Duk 41,5 x 51,5 cm. Samtida förgylld och bronserad ram.

Jälleenmyyntikorvaus
Ei
Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner, autumn 1973, lot no 56.
Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).

Lähtöhinta
90 000 - 100 000 SEK/9 615 - 10 684 EUR
Vasarahinta
125 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Täydennyslista

Signed Hilleström and dated 1805.

Kirjallisuus

Possibly the same as catalogue no 987 or 988 in the artists own list of work.

Lisätietoja

On verso text: Martin. Opus Ejus Optimum

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Johan Jinnerot

Tukholma

Johan Jinnerot
Asiantuntija – vanha taide

+46 (0)8 614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili