A Swedish Rococo 18th century console table by Adam Flodin, master 1758.
Length 125, width 60, height 79 cm.
Décor damages, later marble top.
Alkuperä - Provenienssi
Beck-Friis, Söderö, Östergötland.
Kirjallisuus
Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början, E Lundqvist bokförlag, Småland, Östergötland, konsolbordet avbildat sid. 244.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui