1218
704996

A pair of Gustavian late 18th century stools by M Lundberg, master 1775.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Vasarahinta
15 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Stoppad sits. Snidad dekor av tandsnitt. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Signerade ML.