389
786593

Piero Fornasetti

(Italia, 1913-1988)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Vasarahinta
28 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Piero Fornasetti
(Italia, 1913-1988)

A brass mirror, Milan, Italy 1960's.

Convex mirror, diameter 60,5 cm.

Wear, the brass frame corroded.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought at Svenskt Tenn ca 1960.

Muut tiedot

This unusual and larger version of the model was produced during a period in the 1960's.