125
837162

Serge Charchoune

(Venäjän federaatio, 1888-1975)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Vasarahinta
65 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
Serge Charchoune

Composition

Signerad Charchoune och daterad -29-30. Duk uppfordrad på pannå 20,5 x 62,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Artist Sophie-Louise Wachtmeister (1886-1986), Helsingborg. Sophie-Louise Wachtmeister lived in Paris during the 1920s and knew artists like Erik Olson and Serge Charchoune. This work was acquired, during that period, directly from the artist and has been in the family ever since.