242
902268

Isaac Grünewald

(Ruotsi, 1889-1946)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Vasarahinta
70 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lena Rydén
Tukholma
Lena Rydén
Johtava taideasiantuntija, moderni- ja 1800-luvun taide
+46 (0)707 78 35 71
Isaac Grünewald
(Ruotsi, 1889-1946)

"Susanna i badet" (Susanna at her bath)

Signed Isaac. Executed 1915. Watercolour and Indian ink 43.5 x 28.5 cm.

Näyttelyt

Riksförbundet för bildande konst, exhibition 57, "I vattenfärg. Svenska akvareller och gouacher från 1700-talet till nu", 1948.