20
911769

A Swedish 18th century Baroque cupboard.

Lähtöhinta
50 000 - 75 000 SEK
4 780 - 7 160 EUR
5 420 - 8 130 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Veneered with alderwood. Shelves behind doors. Sculpted capitals. Length 239, width 88.5, height 235 cm. Key included.

Täydennetty. Osittain kunnostettu. A wooden drawer knob visible on photos but missing. Avainet sisältyvät.

Täydennyslista

A wooden drawer knob visible on photos but missing.

Alkuperä - Provenienssi

Säbylund, Närke.

Kirjallisuus

Svenska slott och herresäten i Sverige vid 1900-talets början, 1910, Närke, Säbylund, the lot depicted page 30.