349
907896

August Malmström

(Ruotsi, 1829-1901)
Lähtöhinta
200 000 - 250 000 SEK
19 100 - 23 900 EUR
21 700 - 27 100 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
August Malmström
(Ruotsi, 1829-1901)

AUGUST MALMSTRÖM

"Barn lekande vid ån" (Children playing by the stream). 43.5 x 74 cm.

Krakeloitunut. Naarmuuntunut. Likaa.

Alkuperä - Provenienssi

Mrs Ulin, Falkenberg, Sweden (acquired from Karl Almgren Antikviteter och Inredningar, Stockholm, 1953); private collection.