Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
72
908991

SPEGELLAMPETTER, ett par, stockholmsarbete från bröderna Prechts verkstad, senbarock 1720-tal.

Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
9 490 - 11 900 EUR
10 900 - 13 600 USD
Vasarahinta
80 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Silver-plated bronze. Height 55, width 30 cm.

Candle holders missing.

Alkuperä - Provenienssi

Skall enligt traditionen ha tillhört Sofia Albertina.